AMOR – tentokrát na Slovensku

Ve dnech 8. – 12. dubna 2019 se v rámci projektu AMOR konal již třetí mezinárodní workshop žáků partnerských škol z České republiky, Finska, Polska a Slovenska. Hostitelskou školou byla Stredná priemyselná škola strojnícká a elektrotechnická v Levicích.
Z naší školy se pod vedením Ing. Hrušky zúčastnil jeden žák třetího ročníku z oboru strojírenství, z oboru elektronické řídicí systémy jeden žák prvního a dva žáci třetího ročníku. Do perfektně připraveného programu byly zařazeny odborné aktivity ve škole, kde úkolem žáků na prvním pracovišti bylo vymodelovat v programu Autodesk Inventor předem určené předměty, případně si žáci mohli zvolit či navrhnout svoje vlastní. Na druhém pracovišti byla připravena schémata elektrických obvodů a úkolem žáků zde bylo tyto obvody zapojit na připraveném tréninkovém panelu, s následným ověřením správné funkce celého obvodu. Žáci pracovali v mezinárodních týmech, kde měli dobrou příležitost k procvičení anglického jazyka.  
V programu nechyběly návštěvy zajímavých míst, jako je například zřícenina Levického hradu, obec Brhlovce s pozůstatky lidové architektury – skalní obydlí, mincovna v Kremnici, Hornické museum v přírodě.  V průběhu celého týdne si žáci připravovali prezentace o své zemi, škole a o průběhu práce na robotech. 
Vyvrcholením programu byla konference, na kterou byli pozváni významní představitelé města Levice v čele se starostou, ředitelé středních a základních škol a žáci hostitelské školy. Jednotlivé týmy představily své roboty, v prezentacích ukázaly dosavadní průběh jejich zhotovování a funkce, ke kterým je možno roboty využít. Součástí akce byl i dvoudenní transnacionální meeting zástupců všech partnerských organizací. Za naši školu se zúčastnili Ing. Hána a Mgr. Dobiášová. 
Další setkání je naplánováno na říjen 2019 do maďarského Miskolce.