Anglie – řev motorů a vůně benzínu

 

Shakespearův rodný dům vás příliš neláká? Slavnou Baker Street jste už viděli? Kraj Jane Austenové vám připadá nudný? A co takhle zkusit Anglii, jak ji neznáte?

Termín zájezdu: 31. 3.–5. 4. 2019

Cena: 7 490 Kč (plus kapesné)

Cena zájezdu zahrnuje:

  • dopravu luxusním autokarem (klimatizace, kávovar, lednička, bufet, WC, video)
  • 2× trajekt nebo Eurotunel
  • 3× ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí (oběd formou balíčku)
  • komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna a služby průvodce

Program:

1. den: Celodenní prohlídka Londýna a jeho nejvýznamnějších pamětihodností, návštěva fotbalového svatostánku FC Chelsea na Stamford Bridge, osobní volno na Covent Garden či Oxford Street. Ubytování v hostitelských rodinách.

2. den: Návštěva Birminghamu, prohlídka továrny na automobily značky Jaguar a odpoledne návštěva Thinktank Birmingham Science Museum, jedinečného muzea přírodních věd, kde si můžete vyzkoušet na 200 exponátů, nahlédnout do planetária nebo se seznámit s mluvícími roboty. Uvidíte kontroverzní OC Selfridges, které navrhl Jan Kaplický, a budete mít volno na nákupy (Primark, Sport Direct, Poundland…). Večer návrat do rodin.

3. den: Dopoledne prohlídka slavného britského okruhu Formule F1 Silverstone Circuit. Odpoledne odjezd do Cambridge, procházka městem a návštěva letecké základny RAF v Duxfordu, kde si na vlastní kůži můžete vyzkoušet, jaké bylo cestování v Concordu nebo nahlédnout do stíhaček Spitfire. Návrat do rodin.

4. den: Celodenní výlet do přístavu Portsmouth. Dopoledne návštěva slavných historických doků a prohlídka lodí Victory a Warrior, plavba po přístavu, kde kotví nejmodernější letadlové lodě, a návštěva HMS Alliance, ponorky ze 2. světové války, kde si můžete vyzkoušet, jaký byl život vojáků pod hladinou moře. Večer odjezd zpět do ČR.

5. den: Plánovaný návrat je v odpoledních hodinách.

V případě zájmu se hlaste u Mgr. Jitky Ondráčkové (v kabinetě A318 nebo e-mailem) nejpozději do 31. 10. 2018 a sledujte školní web a facebook kvůli dalším informacím a případným informačním schůzkám.