Celostátní soutěž Opravářů zemědělských strojů 2018

hero-bg

Dne 10. května 2018 se uskutečnil již 10. ročník celostátního kola přehlídky odborných dovedností Opravář zemědělských strojů 2018. Soutěž byla organizována v areálu Střední průmyslové školy Třebíč. Akce se zúčastnilo celkem 31 středních škol z celé republiky.

Obsahem soutěže byl osm disciplín: test – pravidla silničního provozu; test – teoretické znalosti z technologie oprav, motorových vozidel a zemědělských strojů; test – poznávací; strojní obrábění – soustružení; opravy motorových vozidel a zemědělských strojů; ruční kování za tepla; ruční zpracování kovů; svařování plamenem ZK 311 1.1.

Cílem pravidelných setkání žáků a jejich pedagogů je standardizace znalostí a dovedností absolventů elektrotechnických škol a učilišť s ohledem na požadavky zaměstnavatelů.

V celé soutěži zvítězil žák ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Vlašim – Richard Krejčí. Druhé místo obsadil žák ze Středního odborného učiliště Nové Strašecí – Petr Beneš a třetí místo získal žák ze Střední školy Kralovice – Václav Kašpar.

Rádi bychom poděkovali hejtmanovi Kraje Vysočina panu Běhounkovi a radní Kraje Vysočina za oblast školství, Janě Fialové a panu Brožkovi, ministerskému radovi v odboru vědy, výzkumu a vzdělávání MZE za podporu soutěže.

Dále nám přispěli svými cenami a upomínkovými předměty firmy: LINDE, ZETOR, AGROZET, KUHTREIBER, IVRATECH, Zemědělské družstvo Budišov a Zemědělské družstvo Kožichovice.