Stáž ERASMUS+ ve Finsku

V období od 5. do 18. května 2019 absolvovali žáci 2. a 3. ročníku Střední průmyslové školy v Třebíči 14-ti denní stáž projektu ERASMUS+ ve finském městě Tampere. Hostitelem byla místní střední a vyšší odborná škola TREDU, středisko odborného vzdělávání pro celou centrální část Finska. 
Stážisté, studenti oborů informační technologie, energetika, elektronické řídící systémy, technické lyceum a umělecké zpracování kovů se v rámci stáže zapojili do výuky odborných předmětů v laboratořích a dílnách.  Finští studenti, kteří nás doprovázeli ve škole i mimo ni, nám poskytli cenné informace o místních zajímavostech, památkách i výhodných nákupech.
Navštívili jsme turistické zajímavosti města Tampere, několik odborných pracovišť naší hostitelské školy TREDU,  Národní park Seitsemisen kansallispuisto, pravou finskou saunu, TV přenosy Mistrovství světa v hokeji,..
Finsko je známé svou životní úrovní, vysoce rozvinutou ekonomikou, kvalitním systémem vzdělávání a krásnou přírodou. To vše jsme zažili, spolu s příchodem finského jara a opravdu dlouhých večerů.