Úspěch žáků naší školy na krajské konferenci Enersol 2020

Krajská konference se soutěžní přehlídkou žákovských projektů Enersol 2020, která se konala 14. 2. 2020 v prostorách kongresového sálu KÚ Kraje Vysočina pod záštitou hejtmana kraje Jiřího Běhounka a za účasti senátora Miloše Vystrčila, radní Jany Fialové a dalších hostů včetně zástupců firem, zná vítěze všech tří kategorií.
V kategorii Enersol a praxe, kam postoupilo na základě rozhodnutí první poroty osm prací na témata OZE, úspor energií, ochrany životního prostředí, snižování emisí v dopravě či odpadového hospodářství a aktuální otázky úspor vody, se stal vítězem Jan Vondráček ze SŠS Třebíč s prací Stavebnictví a termografie. S ním do celostátního kola postupují Pham Mai Phuong (ve spolupráci s M. Literou a F. Fialou) ze SPŠ a SOU Pelhřimov (2. místo, název práce Monitoring kvality ovzduší uvnitř budovy), Vojtěch Hromádko s Jiřím Chládkem ze SPŠ Třebíč (3. místo, název práce Solární powerbanka) a Radim Lemfeld z VOŠ a SPŠ Žďár n. S. (4. místo, název práce Plýtvání hliníkem).
První a druhé postupové místo v kategorii Enersol a inovace obsadili David Novák (ve spolupráci s K. Šourkovou a B. Trojanovou) ze SPŠ stavební ak. S. Bechyně se zajímavou prací Inovace zelených střech s využitím dešťové vody a Patrície Nejedlá, žákyně SPŠ Třebíč, která prezentovala práci Školní hygiena.
Filip Mejzlík s prací na téma Alternativní zdroje energie se umístil na 4. místě v kategorii Enersol a inovace.