Erasmus+ Stáž v Portugalsku

Díky programu Erasmus+ se vydalo 9 žáků naší školy do Portugalska, kde strávili 2 týdny v městečku Montijo. Žáci zde pracovali ve firmách různého zaměření (automatizace, IT, grafika, administrativa a organizace).

Ve volných chvílích si prohlíželi město Montijo a o volných dnech měli naplánovány výlety po krásách Portugalska, kterými jsou Museu National dos Coches, Igreja de Santa Maria de Belém, Museu National se Arqueologia, Museu Coleção Berardo, Padrão dos Descobrimentos, Torre de Belém, Sintra, Cabo da Roca, Boca inferno, Guincho beach, Cascais, Sanctuary of Christ the King a Costa da Caparica. Na poslední zmíněné pláži si vyzkoušeli surfování u lektorů z https://gotadaguasurf.com/ a šlo jim to výborně.

V rámci stáže se žáci podívali do zahraničních firem ve svém oboru, kde mohli vidět jinou technologii a postupy, než které jsou k vidění u nás. Při komunikaci se svými nadřízenými si procvičili komunikaci a odbornou část anglického jazyka. Velkým benefitem celého pobytu jsou nezapomenutelné zážitky a zkušenosti.