Ocenění školy

ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI 2019

Stejně jako loni i letos získala naše škola toto ocenění.
Jsme rádi za tuto zpětnou vazbu a je to pro nás závazek do dalších let.

Ocenění ve formátu PDF


ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI 2018

Ocenění hledá střední školy a fakulty vysokých škol nejlépe připravující své absolventy na zaměstnání. Hodnotný titul „Škola doporučená zaměstnavateli“ udělený zástupci předních firem z celé České republiky je užitečnou zpětnou vazbou pro školy samotné, ale zejména cennou informací a vodítkem pro uchazeče, případně jejich rodiče hledající správnou volbu pro přípravu na budoucí kariéru svých dětí

Ocenění ve formátu PDF


Čestné uznání za přínos matematice

Čestné uznání.pdf


ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI 2017

Ocenění hledá střední školy a fakulty vysokých škol nejlépe připravující své absolventy na zaměstnání. Hodnotný titul „Škola doporučená zaměstnavateli“ udělený zástupci předních firem z celé České republiky je užitečnou zpětnou vazbou pro školy samotné, ale zejména cennou informací a vodítkem pro uchazeče, případně jejich rodiče hledající správnou volbu pro přípravu na budoucí kariéru svých dětí.

Již po několikáté uspěla naše škola v nezávislém hodnocení škol zaměstnavateli Kraje Vysočina v této soutěži. Po prvním a druhém místě v předchozích ročnících to v roce 2017 bylo celkové druhé místo mezi školami na Vysočině.

1. Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava
2. Střední průmyslová škola Třebíč
3. Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou

Vyhlášení výsledků proběhlo 14. února 2018 ve společnosti MANN + HUMMEL, kde kromě převzetí ocenění vedli zástupci škol zajímavou diskusi o spolupráci s firmami. Na hodnocení se podílely například společnosti MANN + HUMMEL, ČEZ, BOSCH DIESEL, PKS HOLDING, MOTORPAL, ŽĎAS či Kostelecké uzeniny.

Ocenění Škola doporučená zaměstnavateli 2017 ve formátu PDF


ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI 2015

Druhý ročník soutěže ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI opět ukázal směr, kterým se ubírají střední školy, které své žáky něco naučí a plyne z toho také vysoká pravděpodobnost získání zaměstnání v daném regionu. Hlas firem určující pořadí v každém z krajů znamená vzkaz pro žáky základních škol i jejich rodiče, kam směrovat středoškolské studium v případě, že cílem je najít už po maturitě dobře placené zaměstnání.

V letošním roce se počet hlasujících firem zdvojnásobil na celkový součet 230 významných zaměstnavatelů z celé České republiky. V Jihomoravském kraji a na Vysočině hlasovaly pro školy firmy jako PENAM, ZETOR, OHL ŽS, Gumotex, Kostelecké uzeniny, Bernard, Motorpal, Valeo a další významní zaměstnavatelé z obou krajů, ale také například ČEZ, Česká pošta, TESCO.

 

Jihomoravský kraj

1. Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno
2. Střední škola, Charbulova
3. Integrovaná střední škola automobilní Brno
4. Střední škola strojírenská a elektrotechnická Brno
5. Střední průmyslová škola chemická Brno

Kraj Vysočina

1. Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava
2. Střední průmyslová škola Třebíč
3. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Třešť
4. Střední škola stavební Jihlava
5. Střední průmyslová škola a střední odborné učiliště Pelhřimov


DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI 2014

Přední zaměstnavatelé z Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina vybrali v hlasování nejlepší střední školy v obou regionech.

Atraktivní prostředí Zetor Gallery připomínající tradiční výrobky této světové značky se stalo ve středu 12. listopadu 2014 důstojným místem pro vyhlášení výsledků prvního ročníku soutěže DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI.

Pořadí ovlivňují samy firmy za použití koeficientu odvozeného od počtu zaměstnanců a ocenění je tak pečetí kvality s potvrzením od významných zaměstnavatelů, že absolventům těchto škol nabídnou zaměstnání s větší pravděpodobností.

Na hodnocení se v obou regionech podílela většina předních firem v čele se společnostmi jako Gumotex, FEI, Penam či Motorpal.

Střední školy jsou vyhlašovány na úrovni krajů, fakulty vysokých škol potom celostátně v rámci ČR.

Diskuze mezi nejlépe hodnocenými školami a předními zaměstnavateli se stala dobrou příležitostí k výměně názorů na úroveň spolupráce i pro řadu vzkazů státu a zřizovatelům škol na úrovni kraje ke stále nedokonalému vzdělávacímu systému, což je zároveň jeden z cílů celého projektu.

 

Pořadí středních škol pro rok 2014 v Jihomoravském kraji

1. Integrovaná střední škola automobilní Brno
2. Střední škola strojírenská a elektrotechnická Brno
3. Střední průmyslová škola chemická Brno

Pořadí středních škol pro rok 2014 v Kraji Vysočina

1. Střední průmyslová škola Třebíč
2. Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava
3. Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov

Organizátorem a vyhlašovatelem ocenění je Klub zaměstnavatelů ve spolupráci s Kam po maturitě.

Ředitel Klubu zaměstnavatelů Pavel Hulák k prvnímu ročníku doplňuje: „DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI je nejen značka, která pomůže uchazečům o studium a jejich rodičům v orientaci, kde získat kvalitní vzdělání s vysokou pravděpodobností dobrého zaměstnání, ale také projektem podporujícím orientaci na správné obory a přispívajícím ke zlepšení komunikace mezi školami, jejich zřizovateli a firmami, kterým stále chybí vhodní kandidáti na celou řadu profesí. Připravena je také výměna zkušeností, ale i praktické zapojení odborníků z firem do výuky, či nahlédnutí pracovníků škol, nebo samotných studentů a učňů do výroby.“ Klub zaměstnavatelů.